Kemp v Izraeli 2017

ICEJ ve spolupráci s cestovní agenturou Freedom Travels nabízí osmidenní program v Izraeli pro mládež.

Termín:  3. – 11. 9. 2017

Cena: 19 900 Kč

Cena je konečná a zahrnuje:

* zpáteční letenku Praha – Tel Aviv - Praha s izraelskou společností El Al

* dopravu z letiště a na letiště a dále po Izraeli klimatizovaným turistickým autobusem renomovaných společností dle programu

* 5x ubytování v kempu na břehu Galilejského jezera ve vlastních stanech

* 3x ubytování v *** hotelu v Betlémě s polopenzí

* vstupné do národních parků zařazených do programu

* celodenní program s odborníky v Jad Va-šem

Zázemí kempu: v kempu jsou k dispozici sprchy a WC, elektrický proud, lednička. Kemp leží na břehu Galilejského jezera s vlastním přístupem do vody, v dosahu je kiosek, velké nákupní středisko je vzdáleno asi 3 km, možnost většího nákupu bude organizována v rámci dopravy autobusem.

Stravování: v kempu z vlastních zásob, během dne bude vždy dostatečně dlouhá zastávka na místě, kde lze poobědvat, v ceně jsou pouze po tři dny polopenze (snídaně a večeře) v hotelu v Betlémě.

Do letadla je povoleno jedno zavazadlo k odbavení o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.

Program:

Neděle 3. 9.

Sraz na letišti Václava Havla v Praze v 8:30, odbavení k odletu, vlastní odlet je v 11:40 (časné odbavení je nutné z důvodu bezpečnostních kontrol). Přílet do Tel Avivu v 16:30, odjezd autobusem do Galileje. Ubytování v kempu, nákup potravin, seznamovací večer.

Pondělí 4. 9.

Pěší výlet po stopách Ježíšových: Tabgha (místo rozmnožení chlebů), Hora Blahoslavenství. Celková délka trasy po značených cestách (Jesus Trail) tam a zpět je asi 12 km. Večer s koupáním v kempu.

Úterý 5. 9.

Celodenní výlet autobusem po severním Izraeli. Pojedeme podél hranice s Libanonem do místa zvaného Baniyas, kde byla ve starověku pohanská svatyně. Toto místo je známo z novozákonní doby jako Cesarea Filipova. Pěší procházka k vodopádu (asi 2 km). Čas na oběd v drúzské vesnici, kde je možnost ochutnat místní speciality. Poté pokračujeme na Golanské výšiny: hora Bental – výhled na demilitarizované pásmo Kuneitra na hranicích se Sýrií, památník v Údolí slz – nejtěžší tanková bitva během tzv. Jomkipurové války (1973). Večer s koupáním v kempu.

Středa 6. 9.

Pěší výstup na horu Arbel nad Galilejským jezerem s nádherným výhledem (Golanské výšiny, biblická a historická místa v okolí). Celková délka trasy z kempu po značené cestě je asi 12 km (tam a zpět). Při návratu možnost navštívit Magdalu – vykopávky starověkého města, odkud pocházela Marie Magdalská, a kibuc Ginosar, kde je vystaven „Jesus boat“, rybářská loďka stará 2000 let, objevená v bahně jezera a náročně restaurovaná. Večer s koupáním v kempu.

Čtvrtek 7. 9.

Návštěva největšího projektu ICEJ – domova pro přeživší šoa v Haifě, poté návštěva středověkého města Akko: čas na oběd, prohlídka centra. Koupání ve Středozemním moři. Večer s koupáním v kempu.

Pátek 8. 9.

Odjezd do Jeruzaléma: cesta údolím Jordánu, zastávka v Kumránu nebo Ein Gedi, koupání v Mrtvém moři. Večer příjezd do Jeruzaléma, první pohled na město z Olivové Hory, ubytování v hotelu v Betlémě, večeře.

Sobota 9. 9.

Prohlídka Starého Města v Jeruzalémě: arabské, židovské a arménské čtvrti, čas na oběd. Poté procházka částí moderního Jeruzaléma. Večer posezení nad Biblí, večeře a nocleh v Betlémě.

Neděle 10. 9.

Návštěva památníku holocaustu Jad Va-šem s průvodcem. Poté prohlídka moderního Jeruzaléma: pěší zóna Ben Jehuda, Kneset, možnost návštěvy Izraelského muzea, volný program. Večeře a nocleh v Betlémě.

Pondělí 11. 9.

Odjezd z hotelu do Tel Avivu. Prohlídka nejstarší části města, památky UNESCO, trh Karmel, koupání ve Středozemním moři.

Ve 14 hodin odjezd na letiště, odlet v 17:55, přílet do Prahy 21: 10.

Změny programu vyhrazeny.

Přihlášky:

Zájezd se uskuteční při minimálním počtu 20 účastníků. Nebude-li tohoto počtu dosaženo do 31. 5. 2017, zájezd bude zrušen a poplatky vráceny. Při vracení částek účtujeme manipulační poplatek 50 Kč.

Formulář přihlášky si vyžádejte emailem na icej@ecn.cz. Vyplněnou závaznou přihlášku zašlete spolu se zálohovou platbou 9000 Kč na účet č. 3747530257/0100, var. symbol 107, do 28. 2. 2017.

Doplatek 10 900 Kč je splatný do 31. 5. 2017.

Storno podmínky: při zrušení zájezdu do 31. 5. 2017 bez poplatku, zaplacená záloha bude po odečtení manipulačního poplatku 50 Kč vrácena.

Při zrušení v době od 1. – 15. 6. 2017 účtujeme storno poplatek 2 000 Kč, zbytek po odečtení manipulačního poplatku 50 Kč bude vrácen.

Od 16. 6. 2017 činí storno poplatek 100 % ceny, peníze se nevracejí.

Za obsah zájezdu odpovídá ICEJ ČR, za poskytování služeb cestovní agentura Freedom Travels.

 

Fotogalerie z kempu v Izraeli v roce 2014