Novinky z Memoriálu Vrby a Wetzlera

Náš organizační tým stejně jako vy pečlivě sleduje vývoj pandemické situace v Česku, na Slovensku a v Polsku. Pořád přemýšlíme, co můžeme udělat pro to, aby dobře nastartovaná tradice pochodu z Osvětimi do Žiliny po stopách hrdinů Vrby a Wetzlera dál pokračovala i v současných podmínkách.

K dnešnímu dni se nám jeví jako nerealistické vrátit se k organizování velkého pochodu s doprovodnými službami a společným ubytováním v horských chatách. Je ale možné, že jednotlivcům a malým skupinám bude umožněno trasu samostatně projít. Rádi jim v takovém případě poskytneme veškeré informace o trase, významných bodech a možnostech ubytování. Je jedním z cílů projektu Vrba-Wetzler Memoriál, aby pochod mohl absolvovat kdokoliv a kdykoliv.

Pro letošní rok zatím plánujeme v sobotu 7. 8. 2021 odhalení první informační tabule ve Skalitém a poté ve spolupráci se Stanicí setkání v Žilině v Neologické synagoze se zajímavým kulturním programem. Sledujte naše stránky, informace budeme upřesňovat.

Dále od ledna provozujeme jednou měsíčně Online Hovory Vrba-Wetzler Memoriálu. Konají se vždy poslední čtvrtek v měsíci a můžete je (i ze záznamu) sledovat na Facebooku www.facebook.com/vrbawetzler .

Nejbližší téma je: Hilsneriáda ještě neskončila

Rozhovor o dosud neúspěšných pokusech rehabilitovat Leopolda Hilsnera, který byl v antisemitském procesu křivě obviněn z vraždy.

Bude se vysílat ve čtvrtek 27. května ve 20:30 hodin.

Tým ICEJ