Vážení přátelé,

Obracíme se na vás mimořádně s naléhavou výzvou: pomozte obětem požárů v Izraeli

Izrael je v těchto dnech postižen sérií lesních požárů, které ohrožují mnoho měst a vesnic v celé zemi. V současné době je nejohroženější severoizraelské město Haifa, kde se několik požárů – spekuluje se, že byly založeny úmyslně – rychle šíří do obydlených čtvrtí. Do bezpečí muselo být evakuováno již více než 60 tisíc obyvatel.

ICEJ v partnerství s izraelskou neziskovou organizací provozuje v Haifě domov pro přeživší šoa. Jeho vedoucí Šimon Sabag nyní stojí v čele úsilí pomoci obyvatelům města, kteří byli požárem postiženi.

Minulý týden požádal Šimona starosta Haify, aby se postaral o všechny starší občany, kteří museli být evakuováni a kteří potřebují přístřeší. Oheň vážně poškodil jeden domov důchodců a několik dalších domovů musí být evakuováno. V nejbližších dnech proto bude nutné postarat se o řadu starších občanů, kteří musí opustit své domovy.

Prostory našeho domova v Haifě jsou od uplynulého víkendu otevřeny všem potřebným a slouží jako nouzové přístřeší pro seniory. Šimon provozuje ve městě několik dalších středisek pro bezdomovce, která budou rovněž poskytovat přístřeší a stravu evakuovaným občanům. Bude potřeba zajistit dopravu, stravu, oblečení, lůžka a mnoho dalších potřeb. Již jsme zakoupili 100 skládacích lehátek, ale bude třeba ještě mnohem více.

V takovéto krizi máme my křesťané výjimečnou příležitost pomoci Izraeli v reálném čase. Prosím, pomozte nám pomáhat těmto ohroženým obyvatelům Haify!

Svůj příspěvek můžete zaslat na účet č. 3747530257/0100, var. symbol 101. Můžete zaplatit také zabezpečeným online převodem přímo na stránkách www.icej.cz

Děkuji vám za vaši pomoc. Kdo rychle dává, dvakrát dává.

Dr. Jürgen Bühler
Výkonný ředitel, ICEJ Jeruzalém