Novinky

Konference pro pastory a vedoucí: Envision 21

Konference pro pastory a vedoucí: Envision 21

25. – 28. 1. 2021

Být vůdcem v době krize

A to světlo ve tmě svítí … (Jan 1:5)

Více informací

Sukót on line

Pandemie koronaviru zabránila tisícům křesťanů, aby letos přijeli do Jeruzaléma na každoroční oslavu Sukótu (Svátku stánků), kterou pořádá Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém už 40 let. Místo toho se k inovativně pojaté oslavě přidaly tisíce věřících z více než sta zemí online. Mnozí uspořádali shromáždění se společným sledováním přenosu z Jeruzaléma. Ve výsledku se tak oslavy tohoto biblického svátku zúčastnilo více křesťanů než kdy dříve.

Více informací

ICEJ si připomíná 30 let od zahájení alijových letů

Dne 26. května Křesťanské velvyslanectví Jeruzalém přivítalo v Izraeli skupinu 94 nových židovských přistěhovalců, kteří přiletěli speciálním charterovým letadlem, a při té příležitosti si připomenulo třicáté výročí zahájení alijových letů sponzorovaných Křesťanským velvyslanectvím a přistání prvního letadla v květnu 1990.

 

Více informací

Dohoda Izrael – SAE: průlom pro celý region

Podobně jako když v roce 1993 se náhle z norských lesů vynořily dohody z Osla, zpráva o průlomu ve vztazích mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty překvapila každého. Všichni v regionu se začali zabývat novou možností, že ve vztazích Izraele s řadou dosud nepřátelských států na Blízkém východě by mohlo dojít k opravdovému zemětřesení.

Více informací

Modlitby na Roš Chodeš

Online iniciativy ICEJ zasahují celý svět

Jedním z pozitivních aspektů koronavirové krize je rostoucí touha po modlitbách, kterou zaznamenáváme v mnoha zemích světa. Křesťanské velvyslanectví zahájilo díky technologiím hned v březnu sérii online modlitebních iniciativ, které nás spojují novým způsobem s mnoha věřícími ze všech kontinentů.

Více informací
Svátek stánků 2020 2. – 8. října 2020 PŘIPRAVTE CETU PÁNU! Navzdory koronakrizi připravuje ICEJ letos oslavu Sukótu stejně jako každý rok od roku 1980. Bude mít pouze jinou formu, která umožní účast i mnohým, pro které je cesta do Izraele jinak těžko dostupná. Celá sedmidenní oslava bude totiž online. Připojte se k účastníkům z desítek zemí světa i vy.

Svátek stánků 2020

Více informací
ICEJ vychází vstříc rostoucím potřebám lidí v Izraeli zasaženém koronavirovou krizí David Parsons Když koncem února svět zasáhla hrozba koronaviru, záhy bylo jasné, že přísná opatření, která vlády přijímaly proti pandemii, ovlivní práci Křesťanského velvyslanectví v Izraeli právě v době nastávajícího pesachu, kdy se obvykle zabýváme mnoha projekty pomoci. Navzdory tomu, že naši zaměstnanci museli pracovat z domova, podařilo se jim pomoci tisícům izraelských rodin právě v době, kdy koronavirus zastavil národní ekonomiku. Díky věrné a štědré podpoře od křesťanů po celém světě mohlo Křesťanské velvyslanectví pomoci dokonce ještě více rodinám než obvykle.

Svátek pesach v době novodobého moru

Více informací

Navzdory omezením dopravy přivádí ICEJ do Izraele stále nové přistěhovalce

Navzdory omezením dopravy přivádí ICEJ do Izraele stále nové přistěhovalce
David Parsons

Přestože byla v uplynulých měsících přijata na celém světě omezení dopravy kvůli koronaviru, Mezinárodnímu křesťanskému velvyslanectví Jeruzalém se podařilo od února letošního roku pomoci již tisíci novým židovským přistěhovalcům dostat se v rámci alije do Izraele. Zatím poslední skupina 57 ruskojazyčných Židů přistála na Ben-Gurionově letišti 15. června.

Více informací

První konference ICEJ Connection se blíží

První konference ICEJ Connection se blíží

Ani chaos a nejistota uplynulých měsíců nezastavily přípravy naší první konference ICEJ Connection ve Slezsku v termínu 15. – 17. 10. 2020. Věříme, že v této době bude fyzické setkání možné. Proto česká a slovenská pobočka ICEJ srdečně zve křesťany z Česka, Slovenska a Polska na tuto akci, která je zamýšlena jako první ročník. 

Více informací
První konference ICEJ Connection se blíží Ani chaos a nejistota uplynulých měsíců nezastavily přípravy naší první konference ICEJ Connection ve Slezsku v termínu 15. – 17. 10. 2020. Věříme, že v této době bude fyzické setkání možné. Proto česká a slovenská pobočka ICEJ srdečně zve křesťany z Česka, Slovenska a Polska na tuto akci, která je zamýšlena jako první ročník. Chceme založit tradici a zveme vás, abyste byli u toho. Naším cílem je, aby se česká, slovenská a polská církev dozvídala z první ruky o velkých věcech, které Bůh dělá ve světě, a zvláště v Izraeli a na Blízkém východě, a aby se také do tohoto díla aktivně zapojila.  

První konference ICEJ Connection se blíží

Více informací