Novinky

Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém předalo dne 16. května první Kýrovu cenu prezidentovi Guatemaly Jimmy Moralesovi za jeho rozhodnutí uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele a přemístit do něj své velvyslanectví. 

Kýrova cena pro odvážné

Více informací
V úterý 15 května se konala v Brně na Moravském náměstí oslava 70. výročí vzniku státu Izrael, která navazovala na celodenní akci Brno čte Bibli. Pořadateli byli ICEJ a Spolek OROT Brno.

Brno žehná Izraeli

Více informací
Objektivně viděno, svět věnuje Státu Izrael nadprůměrnou pozornost. Se svými 8,4 miliony obyvatel zaujímá Izrael 96. místo ve světě, hned za Tádžikistánem a Hondurasem a před Rakouskem a Švýcarskem.

Izrael sedmdesátiletý

Více informací
V neděli 22. dubna 2018 proběhl při příležitosti Dne památky obětí holocaustu (Jom ha-šoa) již patnáctý ročník akce Kulturou proti antisemitismu, kterou pořádá Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém. Program byl letos věnován především 70. výročí vzniku Státu Izrael.  

Všichni jsme lidi 2018

Více informací
Palestinští teroristé v Gaze nalezli nový způsob, jak svým israelským sousedům způsobit co největší škody.

Hořící Izrael

Více informací
K hádankám, jež nejnovější vývoj v Sýrii nastolil, patří také role Ruska. Jakou hru tu Moskva hraje? Tahá za nitky, nebo jen usiluje o to, aby neztratila těžce dobyté pozice?

Johannes Gerloff: Ruská ruleta, nebo ruský balet?

Více informací
Hrozí nebezpečí, že na severních hranicích dojde k novým, nesmírně problematickým a možná zhoubným událostem. Dokládá to nebezpečné střetnutí mezi Izraelem a Íránem, které o druhém únorovém víkendu na Blízkém východě taktak že nevyvolalo novou válku.

Johannes Gerloff: K čemu ta šarvátka na severu?

Více informací
Z hlediska Izraele jsou „červené čáry“ jasné: radikální šíitský Hizballáh v Libanonu nesmí získat další sofistikované zbraně. Tak zní konsensus napříč izraelským politickým spektrem. Aby tuto červenou čáru uhájilo, podniklo izraelské letectvo v posledních pěti letech stovky leteckých náletů.

Johannes Gerloff: Nebezpečí ze severu

Více informací
Pod pojmem „okupace“ se skrývá soustavná palestinská strategie, která umožňuje současně usilovat o uznání palestinského státu a vinit Izrael z jeho neexistence.  Padesáté výročí Šestidenní války přineslo v loňském roce další salvu výroků ohledně izraelské „okupace“ Západního břehu. Tvrdí se dokonce, že okupovaná je stále i Gaza.

Dr. Asaf Romirowsky: Jak Palestina „okupuje“ sama sebe

Více informací
V minulém roce jsme si připomínali padesáté výročí sjednocení Jeruzaléma. V této souvislosti stojí za to podívat se, jaké měla Šestidenní válka a osvobození Jeruzaléma historické dopady v širším regionu. Překvapivě rychlé vítězství Izraele v červnu 1967 se stalo klíčovým okamžikem moderních dějin Blízkého východu.

David Parsons: Od odmítání míru s Izraelem k úplnému chaosu

Více informací