Novinky

Jižní Izrael v plamenech

Je krásný den a nad námi se klene modrá obloha. Z dálky se něco blíží...

 Balóny a další balóny něžně plachtí na jemném vánku. Jsou jasně barevné, takové, jaké se obyčejně používají při radostných příležitostech. Ne však tentokrát a rozhodně ne pro Izraelce žijící blízko hranice s Gazou!

Teroristé z Gazy bohužel zase strávili celý srpen nafukováním balónů, vybavili je zápalnými bombami a pak počkali na mořský vánek, který je odnese na východ přes hranici, aby zasely zkázu v blízkých izraelských polích a sadech.

Více informací

Konec nepřátelství na dohled?

Po více než 30 letech od posledních smysluplných jednání mezi Libanonem a Izraelem se nyní obě země dohodly na návratu k jednacímu stolu, kde by měly jednat o svých společných námořních hranicích. 1. října 2020 oznámil americký ministr zahraničních věcí Mike Pompeo dohodu mezi oběma státy týkající se „obecného rámce diskuse o námořních hranicích“ ve Středozemním moři. Součástí dohody je i to, že USA se jednání zúčastní jako prostředník a facilitátor. Rozhovory proběhnou v libanonském městečku Naqoura pod vlajkou OSN.

Více informací

ICEJ vítá 400 etiopských Židů

Více než 400 etiopských Židů dorazilo do Izraele v prvním prosincovém týdnu v rámci první fáze operace Skála Izraele (v hebrejštině Cur Jisrael), což je speciální letecký most organizovaný izraelskou vládou a Židovskou agenturou. Současné podmínky v Etiopii totiž naléhavě vyžadují, aby byli do Izraele urychleně přepraveni poslední členové této starobylé náboženské komunity. Letecký most sponzoruje mnoho partnerských organizací Židovské agentury včetně Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém, jež zaplatilo aliju pro 100 přistěhovalců v rámci této série evakuačních letů.

Více informací

Konference pro pastory a vedoucí: Envision 21

Konference pro pastory a vedoucí: Envision 21

25. – 28. 1. 2021

Být vůdcem v době krize

A to světlo ve tmě svítí … (Jan 1:5)

Více informací

Sukót on line

Pandemie koronaviru zabránila tisícům křesťanů, aby letos přijeli do Jeruzaléma na každoroční oslavu Sukótu (Svátku stánků), kterou pořádá Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém už 40 let. Místo toho se k inovativně pojaté oslavě přidaly tisíce věřících z více než sta zemí online. Mnozí uspořádali shromáždění se společným sledováním přenosu z Jeruzaléma. Ve výsledku se tak oslavy tohoto biblického svátku zúčastnilo více křesťanů než kdy dříve.

Více informací

ICEJ si připomíná 30 let od zahájení alijových letů

Dne 26. května Křesťanské velvyslanectví Jeruzalém přivítalo v Izraeli skupinu 94 nových židovských přistěhovalců, kteří přiletěli speciálním charterovým letadlem, a při té příležitosti si připomenulo třicáté výročí zahájení alijových letů sponzorovaných Křesťanským velvyslanectvím a přistání prvního letadla v květnu 1990.

 

Více informací

Dohoda Izrael – SAE: průlom pro celý region

Podobně jako když v roce 1993 se náhle z norských lesů vynořily dohody z Osla, zpráva o průlomu ve vztazích mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty překvapila každého. Všichni v regionu se začali zabývat novou možností, že ve vztazích Izraele s řadou dosud nepřátelských států na Blízkém východě by mohlo dojít k opravdovému zemětřesení.

Více informací

Modlitby na Roš Chodeš

Online iniciativy ICEJ zasahují celý svět

Jedním z pozitivních aspektů koronavirové krize je rostoucí touha po modlitbách, kterou zaznamenáváme v mnoha zemích světa. Křesťanské velvyslanectví zahájilo díky technologiím hned v březnu sérii online modlitebních iniciativ, které nás spojují novým způsobem s mnoha věřícími ze všech kontinentů.

Více informací
Svátek stánků 2020 2. – 8. října 2020 PŘIPRAVTE CETU PÁNU! Navzdory koronakrizi připravuje ICEJ letos oslavu Sukótu stejně jako každý rok od roku 1980. Bude mít pouze jinou formu, která umožní účast i mnohým, pro které je cesta do Izraele jinak těžko dostupná. Celá sedmidenní oslava bude totiž online. Připojte se k účastníkům z desítek zemí světa i vy.

Svátek stánků 2020

Více informací
ICEJ vychází vstříc rostoucím potřebám lidí v Izraeli zasaženém koronavirovou krizí David Parsons Když koncem února svět zasáhla hrozba koronaviru, záhy bylo jasné, že přísná opatření, která vlády přijímaly proti pandemii, ovlivní práci Křesťanského velvyslanectví v Izraeli právě v době nastávajícího pesachu, kdy se obvykle zabýváme mnoha projekty pomoci. Navzdory tomu, že naši zaměstnanci museli pracovat z domova, podařilo se jim pomoci tisícům izraelských rodin právě v době, kdy koronavirus zastavil národní ekonomiku. Díky věrné a štědré podpoře od křesťanů po celém světě mohlo Křesťanské velvyslanectví pomoci dokonce ještě více rodinám než obvykle.

Svátek pesach v době novodobého moru

Více informací