Palestinští teroristé v Gaze nalezli nový způsob, jak svým israelským sousedům způsobit co největší škody: zneužívali nevinnou dětskou zábavu pouštění draků. K drakům připevňují zápalné lahve nebo nádoby s hořícím uhlím, které pouštějí po větru na území Izraele. Od března takto způsobili přes 300 požárů, zničena jsou pole s výnosem a lesy, škoda jde do desítek milionů korun. Izraelská organizace pro ochranu přírody a parků informovala o tom, že požáry vypálily rozsáhlou oblast přírodního rezervace Karmiya, která se nachází v blízkosti hranic mezi Izraelem a pásmem Gazy. 

Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém provozuje krizový fond, z něhož hradíme pomoc potřebným v naléhavých případech. Týká se to zejména obětí teroru a přírodních katastrof. Byli jsme na místě mezi prvními, když před několika lety vypukl ničivý požár na severu Izraele. Nyní sledujeme situaci na jihu Izraele. Disponujeme zkušeným týmem hebrejsky hovořících pracovníků, kteří jsou schopni posoudit potřeby a rychle reagovat.

Pomozte nám pokračovat v této službě a přispějte do tohoto krizového fondu. Dary na tento účel zasílejte na účet č. 3747530257/0100, var. symbol 101.

Můžete zaplatit také zabezpečeným online převodem přímo na stránkách www.icej.cz