Prohlášení ICEJ k masakru v Pittsburghu

Jeruzalém, pondělí 29. října 2018


Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém vyjadřuje nejhlubší soustrast rodinám a přátelům obětí zavražděných o šabatu při šokujícím a zvráceném masakru v synagoze Strom života v Pittsburghu. Modlíme se, aby uprostřed této tragédie nalezli útěchu u nebeského Otce.

Tento zavrženíhodný čin je smutným a vážným připomenutím, proč je v dnešní době tak důležitá solidarita křesťanů s Izraelem a židovským národem. Antisemitské činy a názory onoho vraha jsou jen poslední epizodou v dlouhém a bolestném příběhu opakovaných výbuchů iracionálního nepřátelství, jimž musí židovské komunity na celém světě čelit po dlouhá staletí. Příliš často byly tyto projevy násilí páchány ve jménu Krista. My je však rozhodně odsuzujeme jako projevy zla, které jsou v naprostém rozporu s Ježíšovým učením. Chceme ujistit své židovské přátele, že miliony křesťanů jsou v těchto těžkých chvílích na jejich straně.

Jsme také přesvědčeni, že americký prezident Donald Trump a další američtí představitelé využijí této chvíle k podpoře porozumění a smíření v Americe a budou nadále podporovat Stát Izrael a židovskou diasporu ve světě.

David Parsons, hlavní mluvčí ICEJ