Křesťané reagují na vyhrocení konfliktu s Gazou

ICEJ daruje ochranné vesty a tři další letecké kryty

Po tom, co na území Izraele přes víkend zamířilo přes 700 raket, Křesťanské velvyslanectví Jeruzalém vyslalo v pondělí delegaci do západní části Negevské pouště, aby zjistila, co místní izraelské komunity potřebují k zajištění ochrany a jak jim může co nejlépe pomoci připravit se na další možné vyhrocení situace.

Křesťanské velvyslanectví už věnovalo více než 75 přenosných protiraketových krytů městům a vesnicím v blízkosti hranice s Gazou a dnes objednalo pro tuto oblast další tři kryty. ICEJ také daruje 20 ochranných vest negevským členům dobrovolné jednotky hraniční policie Yatar, kteří riskují životy po boku řádných bezpečnostních sil, aby v napjaté době všem zajistili bezpečí. Delegace si navíc prohlédla terénní hasičské vybavení a nové speciálně navržené bezpečnostní vozy ATV, které křesťané prostřednictvím ICEJ nedávno věnovali místním izraelským komunitám.

„Příměří uzavřené v sobotu snad vydrží, ale všichni dobře víme, že teroristické milice v Gaze jsou nepředvídatelné a nedůvěryhodné,“ prohlásil prezident Křesťanského velvyslanectví Dr. Jürgen Bühler. „Návštěva naší delegace nicméně znovu potvrdila, že investice do humanitární pomoci zranitelným izraelským komunitám poskytuje úlevu rodinám a zachraňuje životy.“

Elan Isaacson, velící bezpečnostní důstojník pro Oblastní radu Eškol, sdělil Křesťanskému velvyslanectví, že „po 18 letech zkušeností a díky protibombovým krytům, které skupiny jako vy rozmístily v celé oblasti, soustavně klesá počet osob zabitých a zraněných raketami vystřelenými z Gazy.“

Delegaci ICEJ přivítal v kibucu Alumim také primátor Sadotské oblastní rady Tamir Idan, ještě před tím, než odjel na naléhavé jednání s premiérem Benjaminem Netanjahuem o nejnovějším intenzivním bombardování z Gazy.

ICEJ