Novinky

Novinka z ICEJ: televizní magazín Obrazy z Jeruzaléma

Více informací
Na Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém se obracejí křesťané z mnoha zemí světa s otázkami, jaký je náš názor na program rychlého očkování proti koronaviru v Izraeli, zejména v souvislosti s využíváním nových typů vakcín s mRNA messengerem. Někteří mají obavy, že izraelské obyvatelstvo si takto mohlo nevědomky přivodit vážné ohrožení, jiní jsou dokonce poplašeni spekulativními teoriemi o tom, že vstupují do jakési ďábelské pasti, která souvisí se scénářem „posledních dnů“.

Vyjádření ICEJ k očkovací politice v Izraeli

Více informací

Program Kulturou proti antisemitismu v televizi Noe

Více informací

Nejvyšší čas zachránit zbylé etiopské Židy

Více informací
V Jeruzalémě funguje od 1. března úřadovna českého velvyslanectví v Tel Avivu. Tvoří ji jeden diplomat a jeden administrativní pracovník. Rozhodla o tom vláda na návrh ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Česká republika se tak stane druhou zemí EU, která bude mít v Jeruzalémě zastoupení na diplomatické úrovni. Obchodní misi s diplomatickým statusem zřídilo vloni Maďarsko.

V Jeruzalémě se otevírá kancelář české ambasády

Více informací

VWM

Více informací

Chaverut

Více informací
Mezinárodní trestní tribunál (ICC) v pátek schválil vyšetřování údajných izraelských válečných zločinů na územích Palestinské samosprávy. Porota složená ze tří soudců rozhodla, že pod jurisdikci soudu spadají i Judea, Samaří, Gaza a východní Jeruzalém. V tiskové zprávě ICC uvedl, že soudci rozhodli, že „územní příslušnost soudu v situaci v Palestině, která je smluvní stranou Římského statutu ICC, se vztahuje na území okupovaná Izraelem od roku 1967, konkrétně na Gazu a Západní břeh, včetně východního Jeruzaléma.“

ICC povolila šetřit válečné zločiny na územích PA

Více informací

Stanovisko ICEJ k rozhodnutí ICC

Více informací

Všichni jsme lidi 2021

Více informací