Novinky

Vše nejlepší do nového roku 2019

PF 2019

Více informací
První večer na Svátku stánků v Jeruzalémě zahájil zvuk šófaru, který od nepaměti svolává Boží lid, tentokrát k oslavě. Tento úvodní večer je vždy věnován prezentaci všech zúčastněných národů. 

Dvanáct kmenů Izraele

Více informací
V říjnu se konala oslava Šošaniných stých narozenin. Přestože se ve skutečnosti narodila v prosinci roku 1919, v Izraeli se říká, že načínáte svůj stý rok. Vždy se najde důvod k oslavě!

Zprávy z domova pro přeživší holocaustu v Haifě

Více informací
Nakladatelství Rosa vydalo knihu, kterou by si měli přečíst všichni, kdo se zajímají o Blízký východ, Izrael, islám a křesťanství. Ano, kniha může oslovit takto široký okruh čtenářů, protože její poselství je univerzální a velmi silné.  

Syn Hamásu říká: Milujte své nepřátele

Více informací
Biblický svátek stánků (sukót) je čas radosti, oslavy a díkůvzdání za úrodu. Je to také čas ohlédnutí, a tak bychom se chtěli s vámi podělit o některé silné momenty z letošní oslavy, kterou ICEJ pořádá v Jeruzalémě od roku 1980, a současně vás pozvat, abyste se k nám v příštím roce připojili. 

Svátek stánků v Jeruzalémě 2018

Více informací
Další dvě rodiny získaly titul Spravedlivý mezi národy Za nezištnou záchranu Židů za druhé světové války byly v Krnově a v Žatci in memoriam oceněny dvě rodiny, čímž se počet Čechů a Slováků, jež jsou držiteli tohoto izraelského oceněni, zvýšil na 122. Jedním ze zachráněných je prof. Alexander Fried, jehož svědectví jste mohli vyslechnout letos v dubnu ve Valdštejnské zahradě.

Spravedliví mezi národy

Více informací
Jak se dá změnit budoucnost palestinského lidu? Jedna z cest je nabídnout pomocnou ruku palestinské mládeži. Změna postojů mezi mladými Palestinci představuje jednu z nejdůležitějších met, jejíž dosažení dává naději jak na lepší vyhlídky pro Palestince jako národ, tak i pro jejich vztah k Izraeli. Křesťanské velvyslanectví si tuto skutečnost uvědomuje, a to je také důvod, proč podporujeme křesťanský skautský oddíl v Betlémě.

Lepší cesta pro betlémskou mládež

Více informací
Autor: Giulio Meotti, 27.11.2018 23:15  "Více než čtvrtina Evropanů se domnívá, že Židé mají příliš velký vliv na podnikání a finance. Téměř jeden ze čtyř lidí uvedl, že Židé mají příliš velký vliv na konflikty a války po celém světě. "

180 milionů Evropanů nenávidí Židy.

Více informací
Po nedávné historické návštěvě premiéra Benjamina Netanyahua v Ománu říká toto království Arabského zálivu, že je čas přijmout židovský stát. "Izrael je v tomto regionu přítomný a všichni tomu rozumíme. Svět si to také uvědomuje a možná je načase, aby se s Izraelem zacházelo stejným způsobem (jako s ostatními státy) a aby také měl stejné povinnosti," řekl ománský ministr zahraničí Yousuf bin Alawi na regionálním summitu o bezpečnosti v Bahrajnu. Nad těmito jednoduchými slovy by se ve většině mezinárodních vztahů nikdo nepozastavil. Ale ne tak na Blízkém východě – ten stále z velké části odmítá samotnou existenci Izraele – zde toto přímočaré poselství neznamená nic menšího než revoluci.

Nastal čas přijmout židovský stát, říká království Arabského zálivu.

Více informací
Velvyslankyně Nikki Haleyová v OSN buduje podporu, aby byla schválena rezoluce odsuzující Hamas.

Velvyslankyně Nikki Haleyová v OSN buduje podporu, aby byla schválena rezoluce odsuzující Hamas.

Více informací