Novinky

Po nedávné historické návštěvě premiéra Benjamina Netanyahua v Ománu říká toto království Arabského zálivu, že je čas přijmout židovský stát. "Izrael je v tomto regionu přítomný a všichni tomu rozumíme. Svět si to také uvědomuje a možná je načase, aby se s Izraelem zacházelo stejným způsobem (jako s ostatními státy) a aby také měl stejné povinnosti," řekl ománský ministr zahraničí Yousuf bin Alawi na regionálním summitu o bezpečnosti v Bahrajnu. Nad těmito jednoduchými slovy by se ve většině mezinárodních vztahů nikdo nepozastavil. Ale ne tak na Blízkém východě – ten stále z velké části odmítá samotnou existenci Izraele – zde toto přímočaré poselství neznamená nic menšího než revoluci.

Nastal čas přijmout židovský stát, říká království Arabského zálivu.

Více informací
Velvyslankyně Nikki Haleyová v OSN buduje podporu, aby byla schválena rezoluce odsuzující Hamas.

Velvyslankyně Nikki Haleyová v OSN buduje podporu, aby byla schválena rezoluce odsuzující Hamas.

Více informací
Prezident Zeman přijel do Izraele s poselstvím solidarity Česká republika se na několik listopadových dnů dostala v Izraeli na první stránky novin. Prezident Zeman při své státní návštěvě otevřel v Jeruzalémě Český dům, který bude sídlem několika vládních institucí, a pronesl jako první český politik v historii proslov v Knesetu.  

Prezident Zeman přijel do Izraele s poselstvím solidarity

Více informací

Připomínka křišťálové noci v Karlových Varech

Více informací
Prohlášení ICEJ k masakru v Pittsburghu Jeruzalém, pondělí 29. října 2018 Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém vyjadřuje nejhlubší soustrast rodinám a přátelům obětí zavražděných o šabatu při šokujícím a zvráceném masakru v synagoze Strom života v Pittsburghu. Modlíme se, aby uprostřed této tragédie nalezli útěchu u nebeského Otce.  

Prohlášení ICEJ k masakru v Pittsburghu

Více informací
Jeruzalémský think tank Jerusalem Center for Public Affairs (JCPA) uspořádal v září letošního roku sympozium věnované jednomu neblahému výročí: 80 let od podpisu Mnichovské dohody. Hlavní referáty přednesli ředitel JCPA Dore Gold, profesor Hebrejské univerzity Šlomo Avineri, Dr. Martin Kramer z Shalem College a dopisovatelka londýnských Timesů a Jerusalem Post Melanie Phillips.  

Izrael přemýšlí o Mnichovské dohodě

Více informací
Když se učedníci ptali Ježíše na Olivové hoře, jaká budou znamení jeho příchodu a skonání věku, Ježíš začal svou odpověď slovy: „Dávejte si pozor, aby vás někdo nesvedl.“

Bitva o pravdu

Více informací
Slavnost stánků budeš slavit po sedm dní, až shromáždíš úrodu ze svého humna a lisu. Při své slavnosti se budeš radovat ty i tvůj syn a tvá dcera, tvůj otrok a tvá otrokyně, lévijec i bezdomovec, sirotek a vdova, kteří žijí v tvých branách. Sedm dní budeš slavit slavnost Hospodina, svého Boha, na místě, které Hospodin vyvolí. Vždyť Hospodin, tvůj Bůh, ti požehná na veškeré tvé úrodě a při všem, co budeš dělat. Oddej se proto radosti. (Dt 16:13-15)

Sukót – Svátek stánků

Více informací
Jeruzalém je kritizován kvůli svému novému základnímu zákonu, jehož obdobu ale najdeme v ústavách mnoha evropských zemí

Přiznejme si: Izrael je židovský stát

Více informací
Ve třech předchozích konfliktech mezi Izraelem a Hamásem v Pásmu Gazy, které se odehrály v letech 2008-9, 2012 a 2014, dosahoval Izrael stále silnějšího odstrašujícího účinku. Zatímco před koncem roku 2008 odpaloval Hamás v průměru 1000 raket ročně, po prvním kole bojů poklesl tento počet na 400, po roce 2012 na méně než 250 a po roce 2014 „byla země klidná téměř po čtyři roky“

Proč Hamás eskaloval konflikt a proč se mu to vyplácí

Více informací