Novinky

Chaverut

Více informací
Mezinárodní trestní tribunál (ICC) v pátek schválil vyšetřování údajných izraelských válečných zločinů na územích Palestinské samosprávy. Porota složená ze tří soudců rozhodla, že pod jurisdikci soudu spadají i Judea, Samaří, Gaza a východní Jeruzalém. V tiskové zprávě ICC uvedl, že soudci rozhodli, že „územní příslušnost soudu v situaci v Palestině, která je smluvní stranou Římského statutu ICC, se vztahuje na území okupovaná Izraelem od roku 1967, konkrétně na Gazu a Západní břeh, včetně východního Jeruzaléma.“

ICC povolila šetřit válečné zločiny na územích PA

Více informací

Stanovisko ICEJ k rozhodnutí ICC

Více informací

Všichni jsme lidi 2021

Více informací

Jižní Izrael v plamenech

Je krásný den a nad námi se klene modrá obloha. Z dálky se něco blíží...

 Balóny a další balóny něžně plachtí na jemném vánku. Jsou jasně barevné, takové, jaké se obyčejně používají při radostných příležitostech. Ne však tentokrát a rozhodně ne pro Izraelce žijící blízko hranice s Gazou!

Teroristé z Gazy bohužel zase strávili celý srpen nafukováním balónů, vybavili je zápalnými bombami a pak počkali na mořský vánek, který je odnese na východ přes hranici, aby zasely zkázu v blízkých izraelských polích a sadech.

Více informací

Konec nepřátelství na dohled?

Po více než 30 letech od posledních smysluplných jednání mezi Libanonem a Izraelem se nyní obě země dohodly na návratu k jednacímu stolu, kde by měly jednat o svých společných námořních hranicích. 1. října 2020 oznámil americký ministr zahraničních věcí Mike Pompeo dohodu mezi oběma státy týkající se „obecného rámce diskuse o námořních hranicích“ ve Středozemním moři. Součástí dohody je i to, že USA se jednání zúčastní jako prostředník a facilitátor. Rozhovory proběhnou v libanonském městečku Naqoura pod vlajkou OSN.

Více informací

ICEJ vítá 400 etiopských Židů

Více než 400 etiopských Židů dorazilo do Izraele v prvním prosincovém týdnu v rámci první fáze operace Skála Izraele (v hebrejštině Cur Jisrael), což je speciální letecký most organizovaný izraelskou vládou a Židovskou agenturou. Současné podmínky v Etiopii totiž naléhavě vyžadují, aby byli do Izraele urychleně přepraveni poslední členové této starobylé náboženské komunity. Letecký most sponzoruje mnoho partnerských organizací Židovské agentury včetně Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém, jež zaplatilo aliju pro 100 přistěhovalců v rámci této série evakuačních letů.

Více informací

Konference pro pastory a vedoucí: Envision 21

Konference pro pastory a vedoucí: Envision 21

25. – 28. 1. 2021

Být vůdcem v době krize

A to světlo ve tmě svítí … (Jan 1:5)

Více informací

Sukót on line

Pandemie koronaviru zabránila tisícům křesťanů, aby letos přijeli do Jeruzaléma na každoroční oslavu Sukótu (Svátku stánků), kterou pořádá Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém už 40 let. Místo toho se k inovativně pojaté oslavě přidaly tisíce věřících z více než sta zemí online. Mnozí uspořádali shromáždění se společným sledováním přenosu z Jeruzaléma. Ve výsledku se tak oslavy tohoto biblického svátku zúčastnilo více křesťanů než kdy dříve.

Více informací

ICEJ si připomíná 30 let od zahájení alijových letů

Dne 26. května Křesťanské velvyslanectví Jeruzalém přivítalo v Izraeli skupinu 94 nových židovských přistěhovalců, kteří přiletěli speciálním charterovým letadlem, a při té příležitosti si připomenulo třicáté výročí zahájení alijových letů sponzorovaných Křesťanským velvyslanectvím a přistání prvního letadla v květnu 1990.

 

Více informací