Online pořady ICEJ Envision: Svět na křižovatce

Vážení bratři a sestry,

globální pandemie Covid-19 otřásá celou planetou už dva roky. Zažíváme dramatické změny a dá se bez nadsázky říci, že celý svět se ocitá na křižovatce. Tato nová doba vyžaduje, abychom uprostřed zmatku dokázali rozpoznat Boží hlas a vedení. Mezinárodní křesťanské velvyslanectví pořádá v těchto týdnech unikátní sérii online pořadů, v nichž budete mít příležitost setkat se s významnými osobnostmi z Izraele i ze světa, kteří budou nad těmito tématy uvažovat. Přinesou také povzbuzující svědectví o tom, jak Bůh v tomto čase v různých zemích jedná.

Máme za sebou první týden, který se nesl ve znamení připomínky památky obětí holocaustu. Navštívili jsme památník Jad Va-šem, představili nového předsedu této instituce Danyho Dajana i ředitelku křesťanského oddělení Sari Granitzu. Ve webináři jsme pak diskutovali s předními odborníky o nových formách antisemitismu a útocích, jimž čelí židovský stát ze strany mezinárodních institucí. V hlavním komponovaném pořadu promluvil prezident ICEJ dr. Jürgen Bühler, izraelský pastor Wayne Hilsden a jihoafrický evangelista Angus Buchan.    

Krátký sestřih hlavních momentů tohoto týdne si můžete prohlédnout zde: odkaz na video

I pokud jste se nestačili dosud registrovat, o nic nepřijdete, protože všechny pořady jsou k dispozici ze záznamu, včetně tlumočení úterních a čtvrtečních programů do češtiny/slovenštiny.

Nyní vstupujeme do druhého týdne, který nabídne další zajímavé pořady:

V úterý 1. 2. pokračujeme v živých přenosech, tentokrát z vesnice Misgav Am, která leží na dohled od libanonských hranic. Major izraelské armády v záloze Eliott Chodoff vás přímo na místě seznámí s aktuální bezpečnostní situací na severní hranici Izraele a dále budete svědky instalace dalšího z mnoha desítek protiraketových krytů, které díky finanční pomoci křesťanů přinášejí obyvatelům ohrožených oblastí v Izraeli konkrétní pomoc. Pokud budete tento pořad sledovat živě (asi od 13 hodin SEČ), můžete se dokonce aktivně zapojit a poslat majoru Chodoffovi konkrétní otázku.

Ve čtvrtek 3. 2. od 19 hodin SEČ se pak můžete těšit na další hodinový komponovaný pořad věnovaný úvahám o stavu církve a úkolech, které před ni současná doba klade. Uslyšíte rozhovor s mesiánským pastorem z Ašdodu Israelem Počtarem, ze Spojených států promluví zakladatel domů modlitby Mike Bickle a hlavní poselství bude mít dr. Billy Wilson, prezident Oral Roberts University. Uslyšíte hebrejské chvály v podání Joshuy Aarona a součástí programu bude také pozoruhodný pozdrav od prezidenta Albánie.

Oba pořady, v úterý i ve čtvrtek, budou simultánně tlumočeny do češtiny nebo slovenštiny. Kromě toho si můžete poslechnout ve čtvrtek od 15 hodin SEČ webinář v angličtině, ve kterém hlavní mluvčí ICEJ David Parsons představí svého hosta Brada Younga a jeho nový překlad Nového zákona, který zohledňuje hebrejské vlivy.

Každý týden navíc zveřejňujeme několik předem nahraných seminářů od předních světových autorů, kteří přinášejí poselství pro dnešní dobu. Jsou mezi nimi např. Mike Bickle (USA), Angus Buchan (Jižní Afrika), Shakar Kallianpur (Indie), Mosy Madugba (Nigérie), Fabian Grech (Irák), Ingolf Ellssel (Německo), Calev Myers (Izrael), Rene Terra Nova (Brazílie) a další.

V této složité době je důležité pamatovat na to, že Bůh není nijak omezen. Pro letošní setkání jsme se inspirovali veršem z proroka Izaiáše: Na vlastní oči uzříš svého učitele a na vlastní uši uslyšíš za sebou slovo: „To je ta cesta, jděte po ní, ať budete chtít doprava nebo doleva.“ (Iz 30:21)

Připojte se k nám. Registrovat se můžete zde: on.icej.org/envision2022-cz

Cena za celý program, který můžete sledovat až do 17. května 2022, je 500 Kč.