Izrael: zázraky se dějí

Vychází sedmý díl magazínu ICEJ Obrazy z Jeruzaléma

V novém dílu magazínu ICEJ se věnujeme moderní historii Izraele a změnám, které v posledních desetiletích nastaly ve vztazích mezi křesťany a židy. Slovem i obrazem připomeneme nejvážnější konflikt, kterému Izrael od svého vzniku čelil – jomkipurskou válku.  Dozvíte se, jak vidí současné postavení Izraele na mezinárodní scéně velvyslankyně státu Izrael v ČR Anna Azari. V česko-slovenském rozhovoru Petera Švece s Mojmírem Kallusem přibližujeme motivy a celosvětovou činnost ICEJ a vysvětlujeme, co si lze představit pod pojmem křesťanský sionismus. Hudební klip, v němž se zpívá střídavě hebrejsky a arabsky, dokládá, že smíření mezi Židy a Araby je možné. Sami uvidíte, jakou naději na koexistenci dává sbližování mladé generace Židů a Arabů, která se setkává na modlitbách a v uctívání. Dále představíme činnost humanitárního oddělení ICEJ: uvidíte, jak protiraketové kryty chrání životy na území ohrožovaném častými útoky teroristů.

V novém dílu najdete jako obvykle zprávy z uskutečněných projektů i pozvánku na konferenci Connection, která se za účasti židovských a arabských hostů z Izraele uskuteční v Českém Těšíně ve dnech 16. – 18. 2. 2023.

Sedmý díl magazínu najdete na YouTube zde:

https://youtu.be/zsY40C_GU2M

Video magazín Obrazy z Jeruzaléma vzniká ve spolupráci české a slovenské kanceláře Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém s použitím originálních materiálů z centrály ICEJ v Izraeli. Všechny díly najdete na YouTube kanálu ICEJ CZ, k jehož odběru vás zveme:

https://www.youtube.com/user/icejczech

Přáli bychom si, aby se pro vás tento půlhodinový magazín stal příležitostí zastavit se v dnešní uspěchané době a nechat se inspirovat obsahem, který jinde nenajdete. Udělejte si čas a podívejte se s námi do Izraele.

Náš tým pracuje ve svém volném čase bez nároku na odměnu. Pokud naši práci budete chtít podpořit zpětnou vazbou nebo finančním přispěním, obraťte se na kancelář ICEJ prostřednictvím e-mailu: info@icej.cz

Projekty ICEJ můžete podpořit zde:

V České republice:

https://icej.cz/clanek/68/

 

Na Slovensku:

https://www.postopachhrdinov.sk/podporit/ 

https://www.icej.sk/icej-aid/