Videa

Obrazy z Jeruzaléma - díl 8

Vychází osmý díl magazínu ICEJ Obrazy z Jeruzaléma Libanon má v Bibli pozitivní obraz. Týrský král Chíram, přítel Davidův, dodával Šalomounovi dřevo na stavbu chrámu. Verš v titulku je z Písně písní 4:8 a ilustruje Šalomounův vztah k sousední severní zemi.

Více informací

Connection 2023

Více informací

Connection 2023

Více informací

Obrazy z Jeruzaléma - díl 7

Jak vidí současné postavení Izraele na mezinárodní scéně Velvyslankyně státu Izrael v ČR Anna Azari? Co je to křesťanský sionizmus a jaká je globálni role organizace ICEJ? Co se odehrálo během Jomkippurské války? Židovští a arabští křesťané ukazují, že smíření a vzájemná...

Více informací

Svátek stánků 2022 (Video)

Přidejte se k nám letos na Sukót! ICEJ s velkou radostí oznamuje, že bude v Jeruzalémě pořádat opět veřejnou, fyzickou oslavu Svátku stánků, po covidové přestávce poprvé od roku 2019. Letošní shromáždění se bude konat 9.–16. října.

Více informací

Záchrana ukrajinských Židů se rozběhla

Více informací

Envision

Globální pandemie Covid-19 otřásá celou planetou už dva roky. Zažíváme dramatické změny a dá se bez nadsázky říci, že celý svět se ocitá na křižovatce. Tato nová doba vyžaduje, abychom uprostřed zmatku dokázali rozpoznat Boží hlas a vedení.

Více informací

Přání od ICEJ Jeruzalém k novému roku

Máme za sebou úžasný rok 2021. Pandemie nás nezastavila ani na chvíli a my jsme mohli pokračovat v projektech, které prakticky pomáhají všem obyvatelům Izraele. Potěšte se spolu s námi co vše se nám díky vám podařilo.

Více informací

Česká stopa v kibucu Jad Mordechaj

Krátký konflikt s Hamásem v květnu 2021 vzbudil velkou vlnu solidarity mezi členy ICEJ na celém světě. Finanční pomoc se soustředila na dodávání protiraketových krytů ve spolupráci s izraelskou neziskovou organizací...

Více informací

Píseň bitfila

V rámci oslavy sukótu, který Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém pořádalo v září 2021 online za účasti tisíců křesťanů ze 110 zemí světa, zazněla také cover verze písně Bitfila Amen, s kterou se Izrael zúčastnil soutěže Eurovize v roce 1995. 

Více informací