Videa

O antisemitismu včera i dnes

Eugen Korda hovoří s Mojmírem Kallusem v den 85. výročí nacistického pogromu na Židy, zamýšlejí se nad dnešními projevy antisemitismu i nad tím, proč dnes někteří křesťané změnili své postoje a Židy podporují.

Více informací

Válka v Izraeli - reflexe po čtyřech týdnech

Viceprezident ICEJ Mojmír Kallus shrnuje trendy, které lze po čtyřech týdnech od masakru Židů pozorovat. Vysvětluje, proč Izrael podle mezinárodního práva vede spravedlivou válku, a komentuje nárůst antisemitismu...

Více informací

Aktuální zpráva z Izraele 18. října 2023

Viceprezident ICEJ Mojmír Kallus upozorňuje na nepravdivou informaci o tom, že Izrael zasáhl nemocnici v Gaze. Šiřte pravdu.

Více informací

Zprávy z Jeruzaléma

Viceprezident ICEJ Mojmír Kallus shrnuje, jak ICEJ v těchto dnech pomáhá Izraeli zvládat kritickou situaci a jak můžete konkrétně pomoci.

Více informací

Obrazy z Jeruzaléma díl 10

Nejnovější díl magazínu ICEJ je věnován 75. výročí založení Izraele. Připomeneme britského ministra zahraničí lorda Balfoura, který v roce 1917 svou deklarací položil základ pro mezinárodní uznání židovského státu; motivací mu byla jeho biblická víra.

Více informací

Obrazy z Jeruzaléma díl 9

„Mlčet tváří v tvář zlu je samo o sobě zlem“ Dietrich Bonhoeffer V nejnovějším dílu magazínu ICEJ se věnujeme památce obětí a hrdinů šoa. V hebrejském kalendáři připadá tento den letos na 18. dubna a nazývá se jom ha šoa ve gvura – tedy den památky obětí holocaustu, ale...

Více informací

Obrazy z Jeruzaléma - díl 8

Vychází osmý díl magazínu ICEJ Obrazy z Jeruzaléma Libanon má v Bibli pozitivní obraz. Týrský král Chíram, přítel Davidův, dodával Šalomounovi dřevo na stavbu chrámu. Verš v titulku je z Písně písní 4:8 a ilustruje Šalomounův vztah k sousední severní zemi.

Více informací

Connection 2023

Více informací

Connection 2023

Více informací

Obrazy z Jeruzaléma - díl 7

Jak vidí současné postavení Izraele na mezinárodní scéně Velvyslankyně státu Izrael v ČR Anna Azari? Co je to křesťanský sionizmus a jaká je globálni role organizace ICEJ? Co se odehrálo během Jomkippurské války? Židovští a arabští křesťané ukazují, že smíření a vzájemná...

Více informací