V Izraeli má každý otevřené dveře

Právě vyšel desátý díl magazínu ICEJ Obrazy z Jeruzalém, který je věnován 75. výročí založení Izraele. Připomeneme britského ministra zahraničí lorda Balfoura, který v roce 1917 svou deklarací položil základ pro mezinárodní uznání židovského státu; motivací mu byla jeho biblická víra. Věnujeme se také unikátnímu fenoménu – československé vojenské pomoci v letech 1948-49, která zásadním způsobem přispěla k obraně Izraele napadeného ihned po jeho vzniku, a tím k udržení židovského státu.

O životě v současném Izraeli vypráví inženýr Moše Weiss pocházející ze Slovenska, který zanechal výraznou stopu v izraelské společnosti. V židovském státě není nic zvláštního přijít jako přistěhovalec z jiné země, a cizinci tam mají dveře otevřené stejně jako rodilí Izraelci.

Poslechnete si také krásnou píseň o izraelské zemi natočenou v mezinárodní spolupráci a na závěr pozvánku k účasti na oslavě Svátku stánků. Připojte se k tisícům poutníků z celého světa, ať už v Izraeli, nebo online u svých obrazovek.

Nové video najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=Pnx6Vv6xYcg