Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém naléhavě vyzývá křesťany z celého světa, aby se modlili za izraelské občany, kteří od rána 7. 10. čelí masivnímu útoku teroristů z Hamásu, jimž se podařilo infiltrovat vesnice na jihu Izraele a současně střílejí salvy raket na města v jižní a střední části země.

Podle prvních zpráv pronikly stovky ozbrojených teroristů na motocyklech a nákladních vozech přes hranici Pásma Gazy do okolních izraelských vesnic i do samotného města Sderot, kde střílejí na civilisty a berou rukojmí.

Celý Izrael se chystal oslavovat svátek Simchat Tora, kterým končí sedmidenní biblický Svátek stánků, když brzy ráno zazněly v celé jižní části Izraele až po Jeruzalém sirény varující před raketami z Gazy.

Největší obavy jsou v této chvíli o vesnice u hranic, kam teroristé pronikli, střílejí po lidech a berou rukojmí. Izrael si ještě bolestně pamatuje trauma z předchozích únosů.

V rámci oslavy Svátku stánků jsme navštívili tato místa před dvěma dny, ve čtvrtek 5. října, kde k více než 700 účastníkům shromáždění solidarity promluvil místní starosta Ofir Lipstein. Dnes jsme se dozvěděli smutnou zprávu, že byl zabit při obraně své komunity. Další účastníci onoho shromáždění nám posílají zprávy, že situace je katastrofální. Prosíme, modlete se! O dalším vývoji budeme informovat.

Mojmír Kallus, ICEJ